HIZLI ERİŞİM

Kamu Yönetiminde Etik ve Etik Davranış İlkeleri Konferansına Katıldık


Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Kamu Görevlileri Etik Kurulu ve Afyonkarahisar Valiliği iş birliğinde gerçekleşen “Kamu Yönetiminde Etik ve Etik Davranış İlkeleri” konulu konferansa katıldı.

Kamil Miras Anadolu Lisesi Şehit Kerim Üye Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğe Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Zerrin Güngör, Afyonkarahisar Vali Yardımcıları Uğur Kolsuz, Mehmet Keklik, Kübra Teymur, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Baro Başkanı Av. Turgay Şahin ve çok sayıda kamu çalışanı katılım sağladı.

Kamuda etik kültürünü yerleştirerek, kamu görevlerinin uymaları gereken etik davranış ilkelerini anlatmak, bu ilkelere uygun davranışlar göstermeleri açısından onlara yardımcı olmak ve görevlerin yerine getirilmesinde adalet, dürüstlük, şeffaflık ve tarafsızlık ilkelerini gözeterek kamu yönetimine halkın güveninin artmasının amaçlandığı konferansta Ankara Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. İnayet Aydın’ın sunumuyla kamu görevlilerinin kamu hizmetini yerine getirirken karar alma ve yönetsel süreçlerde uymaları gereken etik ilke ve kurallar konuşuldu.

 


Eklenme Tarihi: 05 Aralık 2022