HIZLI ERİŞİM

Kazak Öğrencilerimiz Eğitimlerini Tamamladı


AFSÜ ile Kazakistan Karaganda Tıp Üniversitesi arasındaki iş birliği anlaşması çerçevesinde üniversitemize gelen Kazak öğrenciler eğitimini tamamladı.

Kazak öğrenciler Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı’nda uygulamalı eğitim alırken, Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı, Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı ile Ortopedi ve Travmotoloji Ana Bilim Dalı’nda yapılan operasyonlara gözlemci olarak katılma şansı elde etti. Kazak öğrenciler için AFSÜ Tıp Fakültesinde düzenlenen sertifika törenine Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necip Becit ve Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Tolga Ertekin ile Doç. Dr. Çiğdem Özer Gökaslan ve Erasmus Koordinatörü Öğr. Gör. Cemile Terzier katıldı. Törenin ardından Kazak öğrenciler Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş’u ziyaret etti.

Aldıkları eğitimden dolayı memnuniyetlerini dile getiren Kazak öğrencilerimiz Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş’a sunulan imkânlar ve fırsatlar için şükranlarını sundu. İntörnlük döneminde tekrar AFSÜ’ye gelmek istediklerini belirten öğrenciler, Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Tıp Fakültesi öğretim elemanlarının ilgisinden dolayı teşekkür etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş AFSÜ ailesinin Türk Dünyası ile iş birliğini önemsediğini, ilk misafir öğrencilerimizi ağırlamaktan ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, Türk Dünyasından bütün öğrencilere AFSÜ’nün kapısının açık olduğunu dile getirdi.


Eklenme Tarihi: 21 Şubat 2023