HIZLI ERİŞİM

Kazakistanlı Öğrencilerimiz AFSÜ’deki Eğitimlerini Tamamladı


AFSÜ ile Batı Kazakistan Marat Ospanov Tıp Üniversitesi arasındaki iş birliği anlaşması çerçevesinde üniversitemize gelen Kazakistanlı Tıp Fakültesi öğrencileri eğitimlerini tamamladı. Aigerim Balapasheva, Aliya Zhylkybekova, Lyazzat Kaldygulova, Meruyet Kuspanova, Nauryzbay Imanbayev, Nurgul Ablakimov ile Zhanylsyn Urasheva Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı, Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı, Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı ve Nöroloji Ana Bilim Dalı‘nda yapılan operasyonlara gözlemci olarak katılma imkanı elde etti.

Konuk öğrencilerimiz için Rektörlük makamında düzenlenen sertifika töreninde Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Murat Yeşil ve Erasmus+ & Orhun Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Cemile Terzier hazır bulundu.

Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş tarafından Katılım Belgesi takdim edilen Kazak öğrencilerimiz, kendilerine AFSÜ’de sunulan imkânlar ve fırsatlar için teşekkür ederek, üniversitemiz öğretim elemanlarının ilgisinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Batı Kazakistan Marat Ospanov Tıp Üniversitesi Rektörü Asset Kaliyev tarafından gönderilen Teşekkür Mektubu ve hediyelere Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş da Kaliyev’e çeşitli hediyeler göndererek mukabele etti.

Prof. Dr. Okumuş, AFSÜ ailesinin Türk Dünyası ile iş birliğini önemsediğini, misafir asistanlarımızı ağırlamaktan ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, Türk Dünyasından bütün öğrencilere AFSÜ’nün kapısının açık olduğunu dile getirdi. Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi girişimleri ile yapılan kurumlararası anlaşmaların olumlu sonuç verdiğini belirten Prof. Dr. Okumuş, AFSÜ’nün güçlü iş birlikleri ile uluslararasılaşma sürecini devam ettireceğini söyledi.


Eklenme Tarihi: 15 Mart 2023