HIZLI ERİŞİM

Kısa Sürede En Çok Kitabı Okuyan Öğrencinin Rekor Tescil Törenine Katıldık


Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, 4 ayda 1053 kitap okuyarak kısa sürede en çok kitap okuma rekorunu elde eden Emirdağ, Aziziye İlkokulu üçüncü sınıf öğrencisi Mahir Atabey Türk (8) için düzenlenen rekor tescil törenine katıldı.
ATSO Meclis Salonunda gerçekleştirilen törene Vali Mustafa Tutulmaz, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, Dünya Çocuk Rekorları Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural,  Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Serdar Köken, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci ile sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.
ATSO ve Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’in ve Vali Mustafa Tutulmaz’ın konuşmalarının ardından söz verilen Mahir Atabey Türk, kendisini okumaya teşvik eden annesine ve babasına teşekkür etti. Bir haftada 81 kitap okuduğunu, bunun için eğlence ve dinlenme saatlerinden de fedakârlık ettiğini belirten Türk, “Büyüyünce Cumhurbaşkanı olmak istiyorum.” dedi.
Dünya Çocuk Rekorları Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural ile Rekor Hakemi Aydın Türkgücü’nün Mahir Atabey Türk’ü tebrik ederek rekor sertifikası verdiği tescil töreni, hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Eklenme Tarihi: 26 Kasım 2019
Skip to content