HIZLI ERİŞİM

Millî Ağaçlandırma Gününde AFSÜ’nün Yeni Öğrencileri İçin Fidanlar Dikildi


Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş ve AFSÜ ailesi, Millî Ağaçlandırma Günü dolayısıyla ve 2021-2022 Akademik Yılında AFSÜ ailesine katılan öğrencilerimiz için gerçekleştirilen fidan dikimi etkinliklerine katıldı. Yolçatı Ağaçlandırma Sahasında düzenlenen etkinlikte Vali Gökmen Çiçek, protokol üyeleri ve vatandaşlar fidan dikerken, AFSÜ Zafer Sağlık Külliyesi Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Araştırma Sahasında da öğrencilerimiz Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Adem Aslan ve Prof. Dr. Ümit Dündar ile akademik ve idari personelimiz ile fidanları toprakla buluşturdu.

Küresel iklim değişikliğinin doğurduğu sonuçların herkesin hayatını etkileyen bir gündem maddesi hâline geldiğine dikkat çeken Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş, “Hem neslimiz hem de gelecek nesiller için çevre dostu ve daha yeşil bir Türkiye idealini hayata geçirmek için hareket etmek mecburiyetindeyiz.” dedi. Zafer Sağlık Külliyesinde oluşturulan Tıbbi ve Aromatik Bitkiler sahasında ilgili alanlarda ar-ge ve üretim konusunda çalışmaların yürütüldüğünü belirten Prof. Dr. Okumuş, ağaçlandırma konusuna milli bir seferberlik ruhuyla yaklaştıklarını kaydetti.

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığının organizasyonuyla üniversitemiz yerleşkesinde düzenlenen etkinlikte Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğünden temin edilen iğde, badem ve ceviz gibi farklı türlerde 2000 adet fidanın bir bölümü için dikim gerçekleştirildi. Etkinliğe gönüllü olarak katılan bu akademik yılda AFSÜ’lü olan öğrenciler ile kulüp ve topluluk üyesi öğrencilerimiz de ağaçlandırmanın önemine vurgu yaparak daha yeşil bir çevre için fidan diktiklerini söylediler.

 


Eklenme Tarihi: 13 Kasım 2021
Skip to content