HIZLI ERİŞİM

Millî Ağaçlandırma Gününde Fidan Diktik


Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Saraydüzü Ağaçlandırma Sahasında düzenlenen “83 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” programına katılarak fidan dikti. Fidan dikim programına Vali Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yılmaz Kırgel, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, il müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Orman İşletme Müdürü Mustafa Gökhan Us, “Afyonkarahisar’da geçen yıl 246 ayrı bölgede 142.000 adet fidan dikilerek kutlanan Milli Ağaçlandırma Gününde bu yıl il geneli tüm bölgelerde toplam 412.355 adet fidanı toprakla buluşturmuş olacağız. Saraydüzü Ağaçlandırma Sahasında ise 80 dekar alanda 16.000 adet fidan toprakla buluşacak” dedi.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan Geleceğe Nefes kampanyası ile saat: 11.11’de 81 il, 922 ilçe ve 30 farklı ülkede fidan dikildi.


Eklenme Tarihi: 12 Kasım 2020
Skip to content