HIZLI ERİŞİM

Muhtarlarla Bir Araya Geldik


Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Afyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen programa katıldı. Merkez mahalleler ile merkeze bağlı kasaba ve köy muhtarlarına yönelik programda; Vali Mustafa Tutulmaz, Milletvekilleri İbrahim Yurdunuseven ve Mehmet Taytak, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Acar, Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uygur ile köy ve mahalle muhtarları hazır bulundu.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından ebediyete irtihal etmiş muhtarlar ve şehitlerimizin ruhlarına edilen dualar ile başlayan programda Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Uygur, Milletvekilleri Yurdunuseven ve Taytak ile Belediye Başkanı Zeybek ve Vali Tutulmaz birer konuşma yaptı.

Son seçimlerde il merkezimizde yüzde 50’nin üzerinde muhtar değişimi olduğuna dikkat çeken Vali Tutulmaz, birçok mahallede 20’nin üzerinde aday olduğunu hatırlatarak muhtarlığın değerli bir görev olduğunu söyledi. Muhtarların hem vatandaşı hem devleti temsil eden çift şapkalı zor bir görev olduğunu dile getiren Vali Tutulmaz, muhtarlara çalışmalarında kolaylıklar diledi.


Eklenme Tarihi: 22 Ekim 2019
Skip to content