HIZLI ERİŞİM

NATO STO IST Paneli Yeni Çalışma Grupları


Milli Savunma Bakanlığı’ndan alınan yazıda, NATO Bilim ve Teknoloji Organizasyonu (Science and Technology Organization-STO) bünyesinde faaliyet göstermekte olan Bilgi Sistemleri Teknoloji (Information Systems Technology-IST) Paneli kapsamında 14-18 Ekim 2019 tarihleri arasında Macaristan’da gerçekleştirilen panel toplantısında, yeni başlatılacak çalışma gruplarına yönelik karar alındığı bildirilmektedir.

Yazıda devamla, faaliyetlere katılım için gerekli olan kaynağın (ulaşım, konaklama, iaşe vb.) personelin mensubu bulunduğu kurum/kuruluş veya kendisi tarafından karşılanacağı, ayrıca NATO ve ilgili Bakanlıktan herhangi bir maddi destek talep edilmeyeceğinin göz önünde bulundurulması gerektiği belirtilerek, Dışişleri Bakanlığı tarafından verilen NATO Güvenlik Belgesine, firmalarda görevli personelin ise ilgili Bakanlık tarafından verilen Kişi Güvenlik Belgesine sahip olması gerektiği bildirilmektedir.

Bu kapsamda ilgi yazı ile https://www.msb.gov.tr/TeknikHizmetler/icerik/arge-ve-teknoloji-faaliyetleri adresinde yer alan konulara ait faaliyetlere katılım olması durumunda ilgili formun doldurularak aşağıda ismi belirtilen görevli ile irtibata geçilerek Personel Bilgi Formu ile Personel Görevlendirme ve Taahhüt Formu’nun düzenlenerek ilgili Bakanlığın Teknik Hizmetler Dairesi Başkanlığına ivedilikle gönderilmesi beklenmektedir.

İrtibat Kişisi: Milli Savunma Bakanlığı Teknik Hizmetler Dairesi Başkanlığı Müh. Yzb. Ömer Özgür KARDAŞ (omer.kardas@msb.gov.tr)

Başvuru formu için tıklayınız.


Eklenme Tarihi: 03 Şubat 2020
Skip to content