HIZLI ERİŞİM

Office 365 Lisansı ve MS Teams Uygulamasının Kullanımı Hakkında Bilgilendirme


Değerli öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz için MS Office 365 A1 Kullanım Lisansı temin edilmiştir. Bu kapsamda 04.12.2020 tarihi itibari ile bu lisansların kullanıcı adları ve şifreleri öğretim elemanlarımızın @afsu.edu.tr ve öğrencilerimizin @ogrenci.afsu.edu.tr uzantılı kurum e-posta adreslerine gönderilmiştir. Hem öğretim elemanlarımız hem de öğrencilerimiz üyelik aktivasyonu yaptıktan sonra Office 365 hesaplarını 21.10.2021 tarihine kadar ücretsiz kullanabileceklerdir.

Öğretim elemanlarımızın ve öğrencilerimizin üyelikleri, MS Teams kurumsal hesabına entegre edilmiştir. Office 365 içindeki uygulamalardan biri olan MS Teams’in kullanımına yönelik klavuzlara ve eğitim videosuna aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilir.

Bundan sonraki süreçte de öğretim elemanlarımızın derslerini, MERGEN Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinden devam ettirmeleri gerekmektedir. Ancak MERGEN Uzaktan Eğitim Sisteminde herhangi bir problem ile karşılaşılması durumunda ise alternatif olarak MS Teams kullanılacaktır. Videolar öğrencilerimize kılavuzlarda belirtildiği üzere MS Streams, Google Drive ya da One Drive uygulamaları ile aktarıldıktan sonra ilgili bağlantının öğrencilerimize MERGEN Uzaktan Eğitim Sistemi adresinden duyuru olarak eklenmesi gerekmektedir.

Sürece ilişkin herhangi bir sorunla karşılaşılması durumunda uzem@afsu.edu.tr adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Öğretim Elemanları İçin MS Teams Kullanımı Kılavuzu

Öğretim Elemanları İçin MS Teams Kullanımı Videosu

AFSÜ Uzaktan Eğitim Merkezi


Eklenme Tarihi: 04 Aralık 2020
Skip to content