HIZLI ERİŞİM

Öğrenci Kulüp ve Topluluklarımıza 2020-2021 Akademik Yılı Ödülleri Verildi


AFSÜ bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci kulüp ve topluluklarından 2020-2021 akademik yılında çeşitli alanlarda başarılı etkinliklere imza atanlara ödül verildi. Kulüp ve topluluk başkanları ödüllerini; Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ümit Dündar, Genel Sekreterimiz Z. Kutay Erşen, Sağlık, Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanımız Filiz Özden Yılmaz, Genel Sekreter Yardımcılarımız Yakup Saban ve Lütfullah Karaca’nın elinden aldı.

Öğrencilerin, üniversite yaşamının ayrılmaz parçası olan kulüp ve topluluklarda sosyal, kültürel ve akademik gelişimlerini desteklemek amacıyla bir araya geldiklerini belirten AFSÜ Öğrenci Kulüp ve Toplulukları Koordinasyon Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ümit Dündar, “Bu kulüp ve topluluklar spordan müziğe, bilimden teknolojiye, kültürden sanata, çevreden sosyal sorumluluk projelerine pek çok alanda faaliyet gösteriyor. Salgın nedeniyle bazı çalışmalar sekteye uğrasa da öğrencilerimiz bu süreçte bile etkinliklerine devam ettiler.” dedi.

Üniversite eğitiminin öğrencilerin hayata her alanda aktif katılımıyla anlam kazandığına dikkat çeken Prof. Dr. Dündar şöyle konuştu: “AFSÜ olarak öğrenci topluluklarının kuruluş ve faaliyetlerinin tüm aşamalarında yanında ve destekçisiyiz. Üniversitemizin öğrenci kulüp ve toplulukları geçtiğimiz yıllarda ulusal, uluslararası ve bölgesel çaptaki bilimsel etkinlikleriyle, bilim, sanat, kültür ve spor alanlarında faaliyet göstermekte olup, AFSÜ’nün müzik, sosyal sorumluk projeleri, girişimcilik, spor ve eğitim faaliyetleri ile de öne çıkarılmasına katkıda bulunmaktadır.

AFSÜ Öğrenci Kulüp ve Toplulukları Koordinasyon Kurulu olarak hem başarılı kulüp ve topluluklarımızı tanıtmak hem de bütün öğrencilerimizi bu tür faaliyetlere teşvik etmek amacıyla 2020-2021 akademik yılında yapılan kulüp ve topluluk etkinliklerini değerlendirilip, ödüllendirdik. Bu vesile ile ödül alan öğrenci kulüp ve topluluklarının yöneticilerini, akademik danışmanlarını ve üyelerini kutlar, eski ve yeni bütün kulüp ve topluluklarımıza da yeni dönem çalışmalarında başarılar dileriz.”

1. AFSÜ SKS Özel Ödülü (İzmir Depremi yardım çalışmalarına katılımlarından dolayı AFSÜ Genç Kızılay Kulübü’ne)
2. Doç. Dr. Fahri Adalı Mesleki Gelişim Ödülü (AFSÜ Türk Tıp Öğrencileri Birliği)
3. Prof. Dr. Murat Tosun Toplumsal Katkı Ödülü (AFSÜ Canlı Çevre Kulübü)
4. Yılın En Çok Etkinlik Yapan Kulübü/Topluluğu (AFSÜ Genç Yeşilay Kulübü)
5. Yılın En Çok Katılımcılı Etkinliği (Anneme Cerrah Olduğu Söylemeyin başlıklı etkinlikten dolayı AFSÜ Türk Tıp Öğrencileri Birliği’ne)
6. Yılın En Duygusal Etkinliği (8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenledikleri ortak etkinlikten dolayı AFSÜ Resim Topluluğu- AFSÜ Eczacılık Kulübü- AFSÜ Müzik Topluluğu- AFSÜ FTR Topluluğu’na)
7. Yılın En İlgi Çekici Etkinlik Başlığı (AFSÜ Diş Hekimliği Kulübü)
8. Yılın En İyi Afişi (AFSÜ FTR Topluluğu)
9. Yılın En İyi Çıkış Yapan Kulübü/Topluluğu (AFSÜ Genç Diş Hekimliği Kulübü)
10. Yılın Etkinliği (Covid-19 Pandemisi İmmünoloji, Aşı ve Antikor Testlerinde Son Gelişmeler başlıklı etkinliklerinden dolayı AFSÜ Bilim ve Araştırma Kulübü’ne)
11. Yılın Gelecek Vadeden Kulübü/Topluluğu (AFSÜ Paramedik Kulübü)
12. Yılın Sosyal Medyada En Aktif Kulübü/Topluluğu (AFSÜ Eczacılık Kulübü)
13. Yılın Sürpriz Etkinliği (14 Mart Tıp Bayramı Etkinliği kapsamında düzenlenen basketbol maçından dolayı AFSA Spor Topluluğu’na)


Eklenme Tarihi: 18 Ekim 2021
Skip to content