HIZLI ERİŞİM

Öğrencilerimiz Acil Sağlık Hizmetleri Konulu Sempozyuma Katıldı


AFSÜ Paramedik Topluluğu üyesi ilk ve acil yardım programı öğrencilerimiz, 6. Hastane Öncesi Acil Sağlık Hizmetlerinde Resüsitasyon Sempozyumu RESÜSİST’e katıldı. Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği tarafından Denizli Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen sempozyuma, ülke genelinden çok sayıda acil sağlık uzmanı ilgi gösterdi.

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Semih Korkut’un Onursal Başkanlığını üstlendiği RESÜSİST’e; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Şamil Kurgun ile yaklaşık 1100 kişi katılım sağladı.

Paramedik öğrencileri ve çalışanları başta olmak üzere bu konuda eğitim almak isteyenlerin alan uzmanları tarafından bilgilendirilmesi, eksik veya yanlış bilgilerin düzeltilmesi amacıyla düzenlenen sempozyumda yapılan konuşmalarda, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin sağlık çalışanlarının eğitiminde ve mesleki gelişimlerini sürdürmede doğru stratejilerin uygulanmasını zorunlu kıldığı vurgulandı.

Dolaşım ve solunum sistemini yeniden çalışır hâle getirmek için uygulanan yöntemler ile acil müdahalede kullanılan cihazların işlevlerine ve kullanımına, acil müdahalede dikkat edilmesi gereken hususlara değinilen ve 112 çalışanlarının görevlerinin öneminin vurgulandığı sempozyumda, acil müdahalede ekip ruhunun paramedik çalışanlarına sağladığı faydalardan da bahsedildi.

Çalışma hayatında iş birliği yapan paydaş kurumların anlayış ve el birliği ile hayata geçirilen bilimsel şölenlerin sağlık sistemine önemli katkılarda bulunduğunu belirten konuşmacılar, ülkemizdeki acil sağlık sisteminin gelişimine destek olmayı ve yaşadığımız sorunlara karşı ortak aklı hâkim kılmayı hedeflediklerini ifade etti.


Eklenme Tarihi: 24 Ekim 2019
Skip to content