HIZLI ERİŞİM

Öğrencilerimiz Girişimcilik Eğitimlerini Başarıyla Tamamladı


Bolvadin Sağlık Hizmetleri MYO Yönetim ve Organizasyon Bölümü Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı öğrencileri, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Geleneksel ve İleri Girişimcilik Eğitimi sertifikalarını aldı.

Girişimciyi ve girişimcilik ekosistemini destekleyen AFSÜ’de bu kapsamda öğrencilerin girişimcilik yeteneklerinin artırılması amacıyla girişimcilik dersi ve eş zamanlı şekilde KOSGEB Geleneksel ve İleri Girişimcilik Eğitim Programı gerçekleştirildi. Eğitimi başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikaları Bolvadin Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Doç. Dr. Emre Atay, Müdür Yrd. Öğr. Gör. Dr. Mustafa Kazak, Müdür Yrd. Öğr. Gör. Merve Akpınar Yılmaz ve diğer akademisyenler tarafından verildi.

Ders danışmanı Öğr. Gör. Emre Semiz, eğitimi başarı ile tamamlayan öğrencilerimizin eğitimleri süresince veya mezuniyet sonrasında bir iş fikrini hayata geçirmek istediklerinde KOSGEB Geleneksel Girişimcilik Destek Programına başvurduklarında 65.000 TL’ye kadar, İleri Girişimcilik Destek Programına başvurduklarında ise 365.000 TL’ye kadar destek alabileceklerini söyledi.

Aldıkları eğitim ile öğrencilerimiz iş planlarını, iş modellerini, iş fikirlerini daha da geliştirebilmenin yanı sıra girişimcilik ekosistemindeki aktörlerle iş birliği sağlayabilme yeteneği ile iş kurma ve yürütme konularında da farkındalık kazandılar.


Eklenme Tarihi: 23 Mart 2022
Skip to content