HIZLI ERİŞİM

Öğrencilerimiz Hakları Konusunda Hastalarımızı Bilgilendirdi


Öğrencilerimiz, AFSÜ Hastanesine gelen hastalarımızı ve yakınlarını, hakları konusunda bilgilendirdi. AFSÜ Tıp Öğrencileri Birliği üyesi öğrencilerimiz, AFSÜ Hastanesi C Blokta kurdukları stantla hasta hakları ve sorumlulukları konusunda bilgilendirme etkinliği gerçekleştirdi.

Hasta Hakları Günü dolayısıyla hastalarımıza hak ve sorumluluklarını anlatan öğrencilerimiz, hem onları bilgilendirdi hem de sorumluluklarını vurgulayarak daha kaliteli tedavi alabilmeleri konusunda onları yönlendirdi. Hasta Hakları Birimi’nin önemine ve işlevine dikkat çeken öğrencilerimiz, hastalardan ve yakınlarından gelen soruları da cevaplandırdı.

AFSÜ Tıp Öğrencileri Birliği Başkanı Ezgi Abay etkinliğe ilişkin şu değerlendirmeyi paylaştı: “Hastanemizin C Blok girişinde stant açarak afiş ve broşürlerimiz ile ayrıca hastane içinde birebir iletişim kurarak hastalarımızla ve yakınlarıyla iletişim kurduk. Onlara sahip oldukları haklardan ve yerine getirilmesi gereken sorumluluklardan bahsettik. İlgi ile karşılaştığımız etkinlikte başhekimimiz, başhekim yardımcımız, hastane müdür yardımcımız, başhemşiremiz ve Hasta Hakları Birimi de bizlerleydi.”


Eklenme Tarihi: 03 Kasım 2019
Skip to content