HIZLI ERİŞİM

Öğrencilerimiz Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer Farkındalık Eğitimi Aldı


AFSÜ’nün 256 öğrencisi, Afyonkarahisar Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) farkındalık eğitimine katıldı. AFSÜ Genç KIZILAY Öğrenci Topluluğu tarafından hazırlanan dört oturumda tamamlanan eğitim kapsamında öğrencilerimiz KBRN üzerine hem teorik hem de pratik bilgi edindi.

Afyonkarahisar Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) sorumlusu ve KBRN farkındalık eğitmeni Görkem Akayın tarafından verilen eğitimde, KBRN ile doğal afetler, trafik kazaları, iş kazaları, terör eylemleri ya da savaşlar dolayısıyla karşılaşıldığına dikkat çekildi. Akayın, bu tarz olaylarda toplu ölümlerin yaşanabileceği ya da sağlık hizmeti sunumunda yerel veya bölgesel olarak yoğun hastane başvuruları nedeniyle zorluklarla karşılaşılabileceğini belirterek, bir KBRN olayı ile karşılaşmadan önce yapabilecek en iyi hazırlığın eğitim olduğunu söyledi.

Eğitimi tamamlayan öğrencilere katılım belgesi dağıtımında İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Hakan Güdücü ve Afyonkarahisar KIZILAY Şube Başkanı Mehmet Yakın da hazır bulundu. Öğrencilere hitap eden Şube Başkanı Yakın, gönüllü yeleğini giyen her öğrencinin önce KIZILAY’ı ve AFSÜ’yü sonra da kendisini temsil ettiğine değinerek öğrencilerimizi şimdiye kadar gerçekleştirdikleri bütün yararlı toplumsal etkinlikler için kutladı.


Eklenme Tarihi: 30 Kasım 2021
Skip to content