HIZLI ERİŞİM

Öğrencilerimiz KOSGEB Girişimcilik Destekleri Hakkında Bilgilendi


Üniversitemizdeki kariyer etkinlikleri kapsamında “KOSGEB Girişimcilik Destekleri” etkinliği düzenlendi. Öğrencilere Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tanıtılarak, girişimciliği kariyer seçeneği olarak tercih edebilecekleri yönünde farkındalık yaratılmasının amaçlandığı etkinlikte, KOSGEB Afyonkarahisar İl Müdürü Ayşe Yeşim Çepni konuştu.

Kariyer ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAGİM) tarafından Mavi Salon’da yapılan etkinlikte İl Müdürü Çepni, KOSGEB’in kuruluş amacını ve sağladığı destek programlarını anlattı. Üniversite öğrencilerine yönelik Ar-Ge, Ür-Ge ve inovasyon destek programlarından bahseden Çepni, “bir fikrim var” diyerek yola çıkan ve bu fikri proje haline getirebilen öğrenciler için geri ödemeli ve ödemesiz pek çok destek olduğunu söyledi.

Özellikle sağlık sektöründeki girişimcilik faaliyetlerine yönelik hibe desteklerinin üzerinde durulan etkinlik KAGİM Müdürü Doç. Dr. Özyürek tarafından KOSGEB İl Müdürü Çepni’ye Teşekkür Belgesi takdimi ile son buldu.


Eklenme Tarihi: 20 Ekim 2022