HIZLI ERİŞİM

Öğrencilerimiz Kulüp ve Toplulukların Tanıtım Gününde Gönüllerince Eğlendi


Öğrencilerimiz Zafer Sağlık Külliyesi Tören Alanında düzenlenen AFSÜ Öğrenci Kulüp ve Toplulukları Tanıtım Gününde bir araya geldi. Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Vali Yardımcısı Nurullah Kaya, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ümit Dündar ve Prof. Dr. Adem Aslan, Eczacılık Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Cengiz Sarıkürkcü ve Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından paydaş kamu kurumları ile organize edilen etkinliğimize katıldı.

Kulüp ve topluluklara üye öğrencilerimizin stant açarak hem kendilerini tanıttığı hem de yeni üye kaydı gerçekleştirdiği etkinlik programı sabah saatlerinde çorba dağıtımı ile başladı. Stantların kurulmasının ve canlı müzik yayınının başlamasının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş etkinlik alanına gelerek stantları teker teker dolaştı ve öğrencilerimizle sohbet etti. Prof. Dr. Okumuş’a Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ümit Dündar eşlik etti.

“Bütün imkânlarımızı öğrencilerimiz için seferber ettik.”

Kulüp ve toplulukların faaliyetleri hakkında bilgi alan Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş, öğrencilerimizin eğitimlerinin yanı sıra mesleki, toplumsal, sportif, kültürel aktivitelere katılımını ve sosyal yönden kendilerini geliştirmelerini önemsediklerini dile getirdi. AFSÜ’nün bütün imkânlarını öğrencileri için seferber ettiğini dile getiren Prof. Dr. Okumuş, etkinlikte emeği geçen personelimize ve paydaş kurumlara teşekkür etti.

Afyonkarahisar Vali Yardımcısı ve Yeşilay Afyonkarahisar Şube Başkanı Nurullah Kaya da kulüp ve topluluklarımızın tanıtım gününde öğrencilerimizi yalnız bırakmadı. Vali Yardımcısı Kaya’ya, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Adem Aslan, Genel Sekreterimiz Ziya Kutay Erşen, Hastane Başhekimimiz Doç. Dr. Ahmet Ali Tuncer ve Başhekim Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Aydın Balcı eşlik etti. Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ve AFSÜ Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Sarıkürkcü de tanıtım gününe katılarak, stantlarımızı ziyaret etti.

Müzik gruplarının sahne performansı büyüledi

Öğrencilerimizin ilgi duydukları topluluklara üye olma ve topluluk üyelerinden faaliyetler ile ilgili bilgi alma fırsatı bulduğu tanıtım gününde AFSÜ İklim Elçisi Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencimiz Mehmet Ali Aymaz da illim değişikliği ile mücadele kapsamındaki uyum çalışmaları ve iklim elçilerinin üniversitemizdeki kurumsallaşma süreci hakkında bir konuşma yaptı. Etkinlikte öğrencilerimizin kurduğu “Hush Hush”, “Patolojik Majör” ve “Grup Arrest” müzik gruplarının canlı performanslarının yanı sıra AFSÜ Dans Topluluğu üyeleri de Zeybek Gösterisi sergiledi.

Gün boyu ücretsiz ikramların dağıtıldığı; öğrencilerimizin dart, badminton, okçuluk, voleybol ve basketbol alanlarındaki sportif faaliyetlere katılarak gönüllerince eğlendiği etkinlik katılımcılardan tam puan aldı.

2022 Öğrenci Kulüp ve Toplulukları Tanıtım Günü Fotoğraf Albümü İçin Tıklayınız

 


Eklenme Tarihi: 04 Kasım 2022