HIZLI ERİŞİM

Öğrencilerimiz Nadir Hastalıkları Tartıştı


AFSÜ Tıp Fakültesi Bilim ve Araştırma Kulübü üyesi öğrencilerimiz ile AKÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Topluluğu öğrencileri, Dünya Nadir Hastalıklar Gününde bilimsel bir etkinliğe imza attı. ANS Yerleşkesi İbrahim Küçükkurt Konferans Salonunda düzenlenen vaka sunumları etkinliğinde 42 öğrenci sunum yaptı.

Kulüp ve toplulukların akademik danışmanları AFSÜ Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sefa Çelik ve AKÜ Fen Edebiyat Fakültesi Genetik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Hakkı Ciğerci’nin açılış konuşmaları ile başlayan ve AFSÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Muhsin Elmas’ın sunumu ile devam eden programın öğleden önceki oturumlarında, öğrenciler ikili gruplar hâlinde sunum yaptı.

Öğle arasının ardından AKÜ Fen Edebiyat Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Oğuz Öztürk’ün açılışını yaptığı üçüncü oturumda AFSÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Sözen de bir konuşma yaptı. Ardından bilgi yarışmasıyla diğer oturum başladı. Toplam dört oturumdan oluşan ve 42 öğrencimizin sunum yaptığı etkinlik, katılım belgesi verilmesiyle son buldu.


Eklenme Tarihi: 03 Mart 2022
Skip to content