HIZLI ERİŞİM

Öğrencilerimiz Psikolojide Tipler Konusunda Bilgi Edindi


AFSÜ Tıp Öğrencileri Birliği (TÖB) tarafından düzenlenen etkinlikte Psikolojide Tipler konusu ele alındı. İnsanların dünyayı nasıl algıladıkları ve verdikleri kararlar konusundaki farklı psikolojik tercihlerini belirten Myers–Briggs Tip Göstergesi (MBTI) hakkında bilgi verilen etkinlik, Türkiye genelindeki tıp fakültelerinden katılımla gerçekleştirildi.

Dinleyicilerin kişilik testlerini çözerek katıldıkları etkinlikte, insanların bilişsel fonksiyonları ve kişilik tipleri hakkında bilgi paylaşıldı. Verilen bilgilerin ilgi çekici durum örnekleriyle pekiştirilmesinin sağlandığı etkinlik, soru cevap bölümüyle sona erdi.

Katharine Cook Briggs ve kızı Isabel Briggs Myers tarafından, psikiyatrist Carl G. Jung’un kişilik/karakter analizlerinden yola çıkılarak hazırlanmış bir kişilik çözümleme çalışması olan MBTI, gündeme geldiği 1921’den bu yana karakter analizi alanında kabul gören metodolojilerden biridir. Gündelik yaşamda karşılaştığımız birçok sorun için etkili tanımlamaları ve işe yarar çözümleri ile yardımcı olan MBTI, kişisel gelişimin önemli bir unsuru olarak yaygın biçimde kullanılmaktadır.


Eklenme Tarihi: 22 Şubat 2021
Skip to content