HIZLI ERİŞİM

Öğrencilerimizden İftar Çadırı Yanında Tansiyon Farkındalığı Etkinliği


AFSÜ’lü öğrenciler, Dünya Hipertansiyon Günü dolayısıyla “Bugün Tansiyonunuzu Ölçtürdünüz mü?” başlıklı bir farkındalık etkinliği düzenledi. Belediye İftar Çadırı yanında stand açan Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Kulübü üyesi öğrencilerimiz, sık görülen kronik bir hastalık olan hipertansiyonun doğurduğu sonuçlar itibariyle önemli bir halk sağlığı sorunu olduğuna dikkat çekti.

Orucunu açmak için iftar çadırına gelen Afyonluların tansiyonlarını ölçerek hipertansiyonun nedenleri, sonuçları, belirti ve bulguları, hipertansiyonda beslenme gibi konularda onlara hem bilgi veren hem de merak ettikleri soruları yanıtlayan öğrencilerimizin bu anlamlı etkinliği, vatandaşların beğenisini kazandı.

Hemşirelik Kulübü Danışmanı Öğr. Gör. Dr. Cahide Çevik, öğrencilerimizin düzenledikleri bu etkinlikle kamuoyunu tansiyon rahatsızlıkları konusunda bilinçlendirilerek erken tanılamanın ve tanı almış hastaların kan basıncını kontrol altında tutacak önlemlerin alınmasının hayati önemini vurgulayarak değerli bir sosyal sorumluluk faaliyeti gerçekleştirdiğini söyledi.

 

 

 

 


Eklenme Tarihi: 28 Mayıs 2019
Skip to content