HIZLI ERİŞİM

Öğrencimiz COP 27 Hazırlık Toplantısı’na Katıldı


AFSÜ İklim Elçisi Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencimiz Mehmet Ali Aymaz, İklim Elçiliği Kurumsallaşma Süreci ve COP 27 Hazırlık Toplantısı’na katıldı.

Ankara’da düzenlenen toplantıya UNICEF ve İklim Değişikliği Başkanlığı yetkilileri ile çeşitli üniversiteleri temsil eden İklim Elçileri katıldı. Tıp Fakültesi 5. Sınıf öğrencimiz Aymaz İklim Elçilerinin Kurumsallaşma Sürecini Tamamlamak ve Mısır’da yapılacak COP27 Zirvesi’ne tüm iklim elçileri adına katılacak kişilerin hazırlığına katkı vermek amacıyla düzenlenen toplantıda AFSÜ’yü temsil etti.

Aymaz, AFSÜ Öğrenci Kulüp ve Toplulukları Tanıtım Gününde farkındalık yaratmak için konuşma yaptı. Paris İklim Anlaşması’nın taraflarından olan ülkemizin 2030 yılına kadar sıfır emisyon hedefini hatırlatarak başladığı konuşmasında Aymaz, insanların kullandıkları ürünlerle ve yaptıkları faaliyetlerle çevreye, doğaya emite ettikleri toplam karbon miktarı olan karbon ayak izinden de bahsetti. Günlük hayatta yapılabilecek ufak değişikliklerin karbon ayak izini ciddi şekilde azaltacağını belirten Aymaz, Sağlığın Üniversitesi AFSÜ’nün iklim değişikliği ile mücadelede en öncü üniversitelerden birisi olması çağrısında bulundu.


Eklenme Tarihi: 07 Kasım 2022