HIZLI ERİŞİM

Öğrencimiz TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Programına Kabul Edildi


AFSÜ Tıp Fakültesi 2. Sınıf öğrencilerimizden Furkan Utku Altınkaya, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından verilen Stajyer Araştırmacı Burs Programına (STAR) kabul edildi. AFSÜ’lü Altınkaya, Türkiye genelinde 1.359 projenin dâhil edildiği ve 12.000’den fazla öğrencinin başvuru yaptığı STAR programı kapsamında desteklenmesine karar verilen 1.500 öğrenciden biri oldu.

Program kapsamında öğrencimiz, yürütücülüğünü Şuhut Sağlık Hizmetleri MYO Öğr. Gör. Merve Şen’in yaptığı “Rotavirüs NSP4 Proteini Uygulanan Caco-2 Hücre Hattında Lactobacillus Plantarum Bakteriyosininin Etkilerinin Araştırılması” başlıklı TUBİTAK projesinde 6 ay boyunca hem bilimsel bir çalışmanın içinde yer alacak hem de aylık 750 TL burs alacak.

STAR Burs Programı ile akademik çalışmaların nasıl yapıldığını öğrenme ve laboratuvar deneyimi kazanma fırsatı yakaladığını söyleyen Furkan Utku Altınkaya, destekleri için TÜBİTAK’a, üniversitemize ve Öğr. Gör. Merve Şen’e teşekkür etti.

STAR adaylarından, programa başvuru yapmadan önce TÜBİTAK tarafından desteklenen projelerin yürütücüleriyle irtibata geçerek, projede görev alacaklarına dair kabul yazısı almaları istendi. Kabul yazısı alan öğrenciler, proje yürütücüleri tarafından belirlenen kontenjanlar doğrultusunda, görev almak istedikleri projelere Genel Ağırlıklı Not Ortalaması ve Üniversite Giriş Sıralaması dikkate alınarak yapılan değerlendirme sonrası yerleştirildi.


Eklenme Tarihi: 12 Ocak 2021
Skip to content