HIZLI ERİŞİM

Paydaşı Olduğumuz İç Anadolu Kariyer Fuarında AFSÜ Standına Büyük İlgi


Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda, AFSÜ’nün de aralarında bulunduğu 19 üniversitenin paydaşlığında Anadolu Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen İç Anadolu Kariyer Fuarı (İKAF’23) açılış törenine katıldı. İki gün süren İKAF’23, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in iştirak ettiği törenle kapılarını açtı. Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi Yunus Emre Salonu’nda gerçekleştirilen açılışta, CBİKO Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız paydaş üniversite rektörlerinin yanı sıra iş dünyasından çok sayıda yönetici ve öğrenci hazır bulundu.

Fuara Kariyer ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi ekibi ve 80 öğrenci ile katılım sağlayan AFSÜ’nün tanıtım standını ziyaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Öğrenciler ile sohbet eden Prof. Dr. Okumuş, hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi. Fuarda ayrıca Anadolu Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Galip Özsarı, Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş’a isminin yazılı olduğu 26 numaralı bir forma ve atkı takdim etti.

Kamu ve özel sektör işverenleri ile gençleri buluşturan İKAF’23’te öğrenciler iş ve staj imkânları, mülakat simülasyonları, atölye/örnek olay çalışmaları, kariyer söyleşileri, kurum tanıtımları, işveren kariyer sohbetleri vb. birçok etkinliğe katılma, alanında uzman kişilerle tanışma imkânı buldu.

Bakan Dönmez: “Geleceğinizin aydınlık, enerjinizin hep bugünkü gibi olmasını diliyorum”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez fuar açılışında yaptığı konuşmada öğrencilerle bir araya geldiği için memnun olduğunu dile getirdi. Bakan Dönmez şöyle konuştu: “Gençlerin enerjisi ve dinamizmi olağanüstü bir atmosfer oluşturuyor Gençliğin heyecanını kelimelerle ifade etmek zor. Karşımda üreten, düşünen, tartışan, sorgulayan ve yeniliğe açık bir gençlik görüyorum. Günümüzde dünyaya yön veren en büyük güç, teknoloji. Bugün Türkiye müthiş bir teknoloji üretkenliği gösteriyor. Gençlerimizin teknolojiye olan ilgisi ve merakı ile gelecekte daha çok teknoloji üreten bir ülke konumuna geleceğimize inanıyorum. Dünyanın gittiği yönü gören, gideceği yönü ise öngören gençlere sahibiz. Geleceğinizin aydınlık, enerjinizin hep bugünkü gibi olmasını diliyorum.”.

Prof. Dr. Erdal: “Zengin bir etkinlik programı hazırladık”

İKAF’23’e ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduklarını dile getiren Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, fuarın gençler için büyük bir fırsat olduğunu belirterek şunları söyledi: “Düzenlediğimiz geniş çaplı organizasyonla gençlerin, işverenlerle bire bir temas kurmasına fırsat sağlamaya odaklandık. Gençlerimiz için 100’ün üzerinde etkinliğin yer aldığı zengin bir etkinlik programı hazırladık. İKAF’23’ün ülkemizin aydınlık yarınları olan genç yeteneklerimize yeni ufuklar açmasını diliyorum.”

Kariyer fuarlarının ülke istihdamı için önemli bir nitelik taşıdığını belirten Anadolu Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. Seda Tekeli ise “Bir yılı aşan bir çalışmanın sonucu olarak İKAF23’de ülkemiz ve bölgemizin lider markalarını ve akademiden ilham alan konuşmacıları gençlerimizle bir araya getirerek onların heyecanına ve mutluluğuna ortak olacağız.” dedi.

İletişim Bilimleri Fakültesi öğrencisi ve İKAF öğrenci temsilcisi İlkem Özdemir’in katılımcılara hitap ettiği açılış programında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klarnet Beşlisi sahne aldı. İç Anadolu Kariyer Fuarı’na sponsor olan firmalara plaket takdiminin ardından İKAF’23 için hazırladıkları sloganlarla ödüle hak kazanan öğrencilere de ödülleri verildi. Programın sonunda İKAF’23’e dâhil olan tüm paydaşların katılımıyla kurdele kesim töreni gerçekleştirildi. Açılışın ardından Bakan Dönmez ve beraberindekiler fuar alanını gezdi.


Eklenme Tarihi: 05 Mayıs 2023
Skip to content