HIZLI ERİŞİM

Personelimiz İş Sağlığı ve Güvenliği Farkındalık Eğitimi Aldı


Çeşitli akademik ve idari birimlerden personelimiz iş sağlığı ve güvenliği farkındalık eğitimi aldı. Mavi Salon’da düzenlenen etkinlikte ilk olarak Öğr. Gör. Murat Baraz tarafından bir sunum gerçekleştirildi. Öğr. Gör. Baraz genel iş güvenliği kuralları, işverenin ve çalışanın yükümlülükleri, meslek hastalıkları ve iş kazaları ile ilgili istatistikler, iş sağlığı ve güvenliği kapsamındaki sorunlar ve bunlara yönelik çözümler hakkında detaylı açıklamalar yaptı.

Öğr. Gör. Abdi Atılgan ise konuşmasında iş sağlığı ve güvenliği mevzuatından, iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması ve korunması için alınması gereken önlemlerden bahsetti. Öğr. Gör. Atılgan iş kazalarının çevresel, kişiye bağlı ve eğitim yetersizliğinden kaynaklı faktörler nedeniyle meydana geldiğine dikkat çekerek, bu kazaların büyük bir bölümünün insan kaynaklı ihmallerden kaynaklandığını vurguladı.

Farkındalık eğitimi, konuşmacılar Öğr. Gör. Baraz’a ve Öğr. Gör. Atılgan’a, Genel Sekreter Yardımcımız Yakup Saban ile Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanımız Filiz Özden Yılmaz tarafından teşekkür belgelerinin takdimi ile son buldu.


Eklenme Tarihi: 05 Ekim 2022