HIZLI ERİŞİM

Prof. Dr. Okumuş, Gurur Veren Özel Mezunumuz Yoğurtçu’yu Makamında Kabul Etti


Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasında elde ettiği başarıyla adından söz ettiren üniversitemiz mezunu Betül Yoğurtçu’yu makamında kabul etti.

AFSÜ Sağlık, Spor ve Kültür Daire Başkanı Filiz Özden Yılmaz’ın da hazır bulunduğu ziyarette özgüveni, azmi ve yarışmadaki başarısından ötürü mezunumuzu kutlayan Prof. Dr. Okumuş, Yoğurtçu’ya çalışma hayatında başarılar diledi.

Üniversitemizde, Engelsiz AFSÜ Birimi ile özel öğrencilerimiz ve personelimiz için kalıcı ve uzun soluklu çalışmalar gerçekleştirildiğini belirten Prof. Dr. Okumuş, “Önümüzdeki yıllarda sağlık bilimleri alanında çok daha fazla özel gereksinimli mezunumuzun hayatın her alanında ve profesyonel yaşamda topluma hizmet ettiğini göreceğimize yürekten inanıyorum.” dedi.

İzleyenleri Hayran Bıraktı

Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölümü mezunu serebral palsili (beyin felci) Betül Yoğurtçu, “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasında sadece başarısıyla değil, yaşam öyküsüyle de izleyenleri hayran bıraktı.

Doğumunda yaşanan bir sorun nedeniyle serebral palsi hastası olarak dünyaya geldiğini söyleyen Betül Yoğurtçu, ailesinin ve doktorlarının sayesinde hayatının değiştiğini ifade etti. Rahatsızlığının kendisini özellikle lise yıllarında zorladığını anlatan Yoğurtçu, “Büyüme çağında tedaviye ağırlık verilmesi gerekiyordu. O yüzden pandemi döneminde yaygınlaşan çevrimiçi eğitim, benim hayatıma lise döneminde girmişti” dedi.

Genel kültürüyle dikkat çeken Yoğurtçu, günde en az üç film izlediğini ve sürekli kitap okuduğunu söyledi. KPSS’de de iyi bir puan aldığını ifade eden Yoğurtçu’nun hayat hikâyesi ve yarışma performansından etkilenen yarışmanın sunucusu Kenan İmirzalıoğlu “Betül seni yürekten tebrik ediyorum, herkese örnek oldun. İnanılmaz bir performans sergiledin, helal olsun” diyerek duygularını paylaştı. Afyonkarahisar’dan yarışmaya katılan Yoğurçu, yarışmada 125 bin lira kazandı.

 


Eklenme Tarihi: 22 Mayıs 2021
Skip to content