HIZLI ERİŞİM

Regions2030 Projesi ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Bölgesel Toplantısına Katıldık


Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, “Regions2030 Projesi ve TR 33 Bölgesi’nde Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Bölgesel Toplantısı” katılımcılarına, “Termal Sağlık Turizmi” konusunda sunum yaptı. Avrupa Parlamentosunun desteği, Avrupa İstatistik Ofisi ve Bölgesel ve Kentsel Politikalar Genel Müdürlüğü iş birliğiyle Avrupa Komisyonu Ortak Araştırma Merkezi (JRC) tarafından Avrupa’daki 10 Düzey-2 bölgesinde yürütülen Regions2030 projesinin bölge toplantısı, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından NG Otel Afyon’da düzenlendi.

Ajans Genel Sekreteri Veli Oğuz ve Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Uğur Kolsuz’un konuşmaları ile başlayan etkinliğin sabah oturumunda, Manisa, Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak illerinden oluşan TR33 Bölgesi’nin Türkiye’deki tek 10 Düzey-2 bölgesi olduğu Regions2030 projesinin tanıtımı, JRC uzmanı Cecilia Bertozzi tarafından çevrim içi yapıldı. Ardından proje uzmanı Melis Türker, “TR33 Bölgesi’nde Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının İzlenmesi ve Değerlendirilmesi Raporunu” tanıttı.

Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş’un da davetlisi olduğu öğleden sonra oturumunun diğer konuşmacıları, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü uzmanları Tuğba Deniz ve Dilşad Koşar, Kültür ve Turizm Bakanlığı Uzmanı Dr. Gürdal Bozkurt, Uşak Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Fatih Çelen, OECD Ekonomi ve Sanayi Danışma Komitesi Tarım ve Gıda Komisyonu Başkanı Metin Akman ve Ferrero Türkiye’den Erdinç Altun oldu.

“Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin TR33 Bölgesi’nde Uygulanması ve İzlenmesi: Tehditler ve Fırsatlar” başlıklı son oturumunda katılımcıların sorularının konuşmacılar tarafından yanıtlandığı toplantı, Zafer Kalkınma Ajansı Program Yönetimi Birim Başkanı Erce Şengül ve JRC uzmanı Cecilia Bertozzi’nin değerlendirmeleri ile tamamlandı.

Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş’un toplantıdaki sunumlara aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

Sunum Dosyası İçin Tıklayınız


Eklenme Tarihi: 20 Eylül 2023
Skip to content