HIZLI ERİŞİM

Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunma Törenine Katıldı


Bu yıl 96. yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyetin ilanı dolayısıyla Kocatepe Parkındaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni düzenlendi. Törene Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş’ta katıldı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Atatürk Anıtına çekenk Sunma Töreni İle Başladı. Çelenk sunma törenine Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Askeri Erkan, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler, öğretmenler ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.
Vali Mustafa Tutulmaz, tören öncesi törene katılan kurum ve kuruluş temsilcileri ile öğrencilere hoş geldiniz diyerek, onları selamladı.
Daha sonra Valilik çelengini Atatürk Anıtına sunan Vali Mustafa Tutulmaz’ın ardından Garnizon Komutanlığı çelengi Tuğgeneral Osman Alp, Belediye Başkanlığı çelengi Mehmet Zeybek tarafından sunuldu.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen çelenk sunma töreni Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ahirete intikal eden şehitlerimiz ve gazilerimizin anısına durulan bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşımız ile son buldu.

Eklenme Tarihi: 28 Ekim 2019
Skip to content