HIZLI ERİŞİM

Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş Tıbbi Mantar Üretim Tesisini Ziyaret Etti


Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Denizli’de bulunan AGROMA Tıbbi Mantar üretim işletmesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

AFSÜ Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) bünyesinde yürütülen Zafer Kalkınma Ajansı destekli “Akademi Desteğinde Kadın Eli ile Yemeklik ve Tıbbi Mantar Yetiştiriciliği” projesi kapsamında gerçekleştirilen ziyarette AFSÜ Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Sevim Feyza Erdoğmuş, TTO Koordinatörü Öğr. Gör. Emre Semiz ve Şuhut Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı’ndan Öğr. Gör. Dr. Özlem Erdal Altıntaş hazır bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında destek almaya hak kazanan “Akademi Desteğinde Kadın Eli ile Yemeklik ve Tıbbi Mantar Yetiştiriciliği” projesi için yapım işlemi devam eden “AFSÜ Yemeklik ve Tıbbi Mantar Üretim Tesisi”nin Mayıs ayında faaliyete geçmesi planlanıyor. Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş, kırsal kalkınma için sürdürülebilir bir model oluşturmak üzere katma değerli, tarımsal üretimde dezavantajlı kadınların istihdamına ve sosyal entegrasyonuna katkı sağlanacak tesiste çalışacak personelin eğitimine önem verdiğini belirtirken, üniversite-sanayi iş birliğinin geliştirilmesi için çalışmalara devam ettiklerini belirtti. Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş, Atmaca’ya iş birliği için teşekkür etti.


Eklenme Tarihi: 28 Şubat 2023