HIZLI ERİŞİM

Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş İncelemelerde Bulundu


Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Zafer Sağlık Külliyesinde yapım çalışmaları son aşamaya gelen Ömer-Zilif Halaç Hasta Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi laboratuvarlarında ve AFSÜ Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Ar-Ge Ormanında incelemelerde bulundu.

Fethibey Saraydüzü Ağaçlandırma Sahasındaki incelemelerinde Prof. Dr. Okumuş’a, AFSÜ Teknoloji Transfer Ofisi (AFSÜ-TTO) Koordinatörü Doç. Dr. Mustafa Canbaz ile ofis yetkilileri Dr. Öğr. Üyesi Amir Soltanbeigi ve Öğr. Gör. Emre Semiz eşlik etti. Prof. Dr. Okumuş, bölgeye adaptasyon sağlayabilecek katma değeri yüksek ağaçsı, çalımsı ve otsu bitkileri kapsayan yaklaşık 100 dekarlık bir alanda deneme üretimi süren çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Hasta Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimiz Açılış İçin Gün Sayıyor

Prof. Dr. Okumuş, AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (SUAM) Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Ali Tuncer ve SUAM yöneticileri eşliğinde Ömer-Zilif Halaç Hasta Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde incelemelerde bulundu. Dekorasyon ve iç dizayn aşamasında olan merkezin açılışı için geri sayımın başladığı ve tüm çalışmaların büyük bir titizlikle yürütüldüğü kaydedildi.

Laboratuvarlarımızı Öğrencilerimiz ile Buluşturma Heyecanını Yaşıyoruz

Prof. Dr. Okumuş, AFSÜ Eczacılık Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Laboratuvarlarını inceledi. İnceleme esnasında Yapı İşleri Daire Başkanı İsmail Yıldırım’dan bilgi alan Prof. Dr. Okumuş, şöyle konuştu: “Eczacılık fakültesi dersliklerimizi öğrencilerimiz için hazır hale getirdik. Ne yazık ki pandemiden dolayı dersliklerimiz boş. Fakat bu yaptığımız işi etkilemedi. Dersliklerde gösterdiğimiz özenli çalışmayı laboratuvarlarımızda da gösteriyoruz. Öğrencilerimizden uzak kalışımız motivasyonumuzu düşürmedi aksine öğrencilerimizi yeni laboratuvarları ile buluşturmanın heyecanı ile çalışmaya devam ediyoruz.”


Eklenme Tarihi: 26 Mayıs 2021
Skip to content