HIZLI ERİŞİM

Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarına Katıldık


AFSÜ’de yürütülen bilimsel çalışmalar, Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı’nda iki stant ile görücüye çıktı. Antalya’da düzenlenen “HIMSS Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı”na Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, AFSÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Emin İbili, AFSÜ Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Emre Semiz ve Tıp Fakültesi Anatomi ABD Arş. Gör. Gülan Albaş Kurt katıldı.

Akademisyenlerimiz ve AFSÜ Teknoloji Transfer Ofisi, üniversitemizde yürütülen bilimsel çalışmaların ve projelerin tanıtımı amacıyla Sağlık Bakanlığı’nın destek ve himayesinde düzenlenen “HIMSS Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı”na katıldı. Üniversitemizde sağlık ve teknoloji alanında geliştirilen ürünler hem “Smart Hospital” alanında hem de ülkemizin ve Avrasya’nın önemli sağlık bilişimi firmalarının katıldığı fuar alanındaki stantlarda katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, AFSÜ stantlarını ziyaret ederek artırılmış gerçeklik teknolojisine yönelik projeyi ayrıntılı olarak inceledi. AFSÜ’deki çalışmalar konusunda bilgi alan Dr. Birinci, AFSÜ personeline Teşekkür Plaketi takdim etti.

Akademisyenlerimiz tarafından hazırlanan artırılmış gerçeklik projesine gösterilen ilgiden dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, AFSÜ’nün sahip olduğu akademik bilgi birikimini teknoloji üretimine dönüştürerek ulusal ve uluslararası alanda adından söz ettirdiğini söyledi. AFSÜ’nün akademik kadrosunun sahip olduğu bilgi birikimi ile akademik çalışmalardan teknolojik ticarileşebilir çıktılar ortaya çıktığını belirten Prof. Dr. Okumuş, AFSÜ Teknoloji Transfer Ofisi ile ticarileşecek teknolojik ürünlerin, geliştirilerek üniversite-sanayi iş birliği kapsamında sanayiye uygulanabilirliğinin artmasını hedeflediklerini kaydetti.

HIMSS Türkiye Başkan Yardımcısı Kemal Şahin moderatörlüğünde düzenlenen “Geleceğin Sağlık Hizmet Sunumunda Ufuk Açıcı Teknolojiler ve Hastane Uygulamaları” paneline davetli konuşmacı olarak katılan AFSÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Emin İbili, artırılmış gerçeklik teknolojisinin sağlık bilişimine yansımaları ve AFSÜ’deki araştırmalar hakkında bir sunum yaptı. Doç. Dr. İbili, fuar boyunca önde gelen firmaların ve kamu kurumlarının iş birliği beyanları ile karşılaştıklarını, önümüzdeki dönemde AFSÜ adına güçlü iş birliklerinin gündeme gelebileceğini belirtti.


Eklenme Tarihi: 24 Kasım 2022