HIZLI ERİŞİM

Sağlıklı Aile Huzurlu Toplum Projesi Toplantısına Katıldık


Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Afyonkarahisar Valiliği himayesinde yürütülen “Sağlıklı Aile Huzurlu Toplum Projesi” kapsamındaki değerlendirme ve istişare toplantısına katıldı. Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında düzenlenen toplantıda Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, İl Jandarma Komutan Yardımcısı J. Alb. Erol Ürküt, AFSÜ Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalından Doç. Dr. Nazlı Şensoy ve Psikiyatri Anabilim Dalından Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Üzer ile kurum müdürleri hazır bulundu.

Sağlıklı Aile Huzurlu Toplum Projesi kapsamında bugüne kadar yapılan faaliyetlerin slayt sunumu eşliğinde katılımcılara anlatıldığı toplantıda konuşan Vali Tutulmaz, projenin Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun önerisiyle öncelikle Sultandağı ilçesinde başlatıldığını söyledi.

Daha sonra Dinar, Başmakçı, Dazkırı ve Evciler ilçelerinin de dâhil edildiği projede edinilen tecrübelerle Afyonkarahisar’ın tamamına yaygınlaştırmak yönünde bir ilke kararı alındığını belirten Vali Tutulmaz şöyle konuştu: “Sayın Bakanımızla birlikte bir toplantı yaptık. Bunu bir proje haline getirelim istedik. Bu doğrultuda da Vali Yardımcımız Dr. Mehmet Boztepe’nin başkanlığında bir çalışma grubu oluşturduk. Onlar bu yolda gayretli ve başarılı bir şekilde çalıştılar. Bugüne kadar elde edilen tecrübelerle bundan sonra neler yapabiliriz konusunu burada birlikte değerlendireceğiz. Sizlerin bu konudaki görüşlerinizi alarak bundan sonraki yolumuza devam edeceğiz.”

Vali Tutulmaz’ın konuşmasının ardından toplantıya katılan kurum amirleri projeye ilişkin görüş ve önerilerini paylaştı.


Eklenme Tarihi: 19 Kasım 2019
Skip to content