HIZLI ERİŞİM

Sağlıkta, İletişim Farkındalık ve Motivasyon Eğitimi Verildi


AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (SUAM) tarafından Tıp Fakültesi Mavi Salon’da, “Sağlıkta, İletişim Farkındalık ve Motivasyon” eğitimi düzenlendi. AKÜ Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Hatipoğlu’nun konuşmacı olduğu etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş ve İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz katıldı.

Dr. Öğr. Üyesi Hatipoğlu konuşmasında, deneyimlerinden hareketle hayatın her alanında iletişimin önemini ele aldı. İş hayatında sağlıklı ve güçlü bir iletişimin nasıl olması gerektiği hakkında görüşlerini aktaran Dr. Öğr. Üyesi Hatipoğlu, doğru ve etkili iletişimin en gerekli olduğu alanın sağlık olduğunu belirterek empati, zorlu durumlarla başa çıkma, hasta psikolojisi ve davranışları gibi konu başlıklarına değindi. Dr. Öğr. Üyesi Hatipoğlu, özverili çalışmaları ve topluma katkıları dolayısıyla sağlık çalışanlarımıza teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş ve SUAM Başhekimi Doç. Dr. Tuncer’in, Dr. Öğr. Üyesi Hatipoğlu‘na plaket ve çiçek takdimi ile son bulan etkinlikte Genel Sekreterimiz Z. Kutay Erşen, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necip Becit, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Sarıkürkcü, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tolga Ertekin, Şuhut Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Prof. Dr. Sevim Feyza Erdoğmuş, Bolvadin Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Doç. Dr. Emre Atay, Başhekim Yardımcıları Doç. Dr. İbrahim Eker, Doç. Dr. Serkan Gökaslan,, Doç. Dr. Aydın Balcı, Dr. Öğr. Üyesi Hayri Demirbaş, SUAM Başmüdürü Hatip Aydın, SUAM Başhemşiresi Muharrem Berk ile idari ve akademik personelimiz hazır bulundu.


Eklenme Tarihi: 11 Ocak 2023