HIZLI ERİŞİM

Şampiyon Milli Güreşçilerimizden Ziyaret


Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş, Güreş Milli Takım Antrenörü Yakup Yağcı ve beraberindeki Afyonkarahisarlı sporcuları makamında kabul etti. Nezaket ziyaretinde Yağmur Karabacak, Fatma Yılmaz, Eda Nur Ersoy Duygu Gedik ve Hava Konca hazır bulundu.

Bu sene U-15 kategorisinde takım halinde şampiyon olduklarını belirten Yağcı, üç sporcularının Milli Takıma girdiğini söyledi. Hırvatistan’da yapılan Avrupa Şampiyonası’nda 36 kg’da mücadele eden Fatma Yılmaz’ın Avrupa Şampiyonu, 39 kg’da Yağmur Karabacak’ın ve 33 kg’da Duygu Gedik’in Avrupa üçüncüsü olduğunu dile getiren Yağcı, Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda Karabacak’ın Türkiye Şampiyonluğu ve Avrupa İkinciliği elde ederek Zafer Kupasında birinci olduğunu kaydetti.

Hava Konca’nın da Zafer Kupasında ikinci olduğuna dikkat çeken Yağcı, Karabacak’ın raporla katılmasına rağmen İtalya’da yapılan Dünya Şampiyonası’nda beşinci olduğunu belirterek sporcularımızın 2028 Los Angeles Olimpiyatlarına katılmaya aday olduğunu ifade etti.

Sporcuların güreşe başlama öykülerini ve kariyerlerinde ilerlemek için aştıkları zorlukları ilgiyle dinleyen Prof. Dr. Okumuş, nazik ziyaretlerinden dolayı Antrenör Yağcı ve beraberindekilere teşekkür ederek sporcularımızın ileride daha büyük başarılara imza atacaklarına inandığını söyledi.


Eklenme Tarihi: 14 Ekim 2022