HIZLI ERİŞİM

Sanayide Yeşil Dönüşüm Toplantısına Katıldık


AFSÜ Teknoloji ve Transfer Ofisi (TTO) Koordinatörü Öğr. Gör. Emre Semiz, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal başkanlığında gerçekleşen “TÜBİTAK-Türkiye Yeşil Sanayi Projesi” ile ilgili “Sanayide Yeşil Dönüşüm” toplantısına katıldı.

Dünya Bankası desteği ile T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve KOSGEB tarafından yürütülen proje endüstrideki yeşil dönüşümü hızlandırmak ve dekarbonizasyon çabalarını yoğunlaştırmak için tasarlandı. Proje ile iklim değişikliği etkilerine uyum sağlaması ve ilgili hafifletme çözümlerini benimsemesi için ülkemizdeki yerleşik sanayi firmalarının daha donanımlı hale gelmesi amaçlanıyor.

Çevrim içi yapılan toplantıda bahsedilen amaçlar doğrultusunda, proje bileşenleri ve alt başlıkları, kurumlar ve paydaşlar arasındaki iş birliğinin projenin yürütülmesindeki önemi, projenin çevresel ve sosyal katkısı ile riskleri, paydaşların yükümlülükleri, proje aşamaları ve süreçleri konuşuldu. Proje süreçlerinin tüm paydaşlar ile tartışıldığı toplantıya ülkemizdeki diğer üniversitelerin TTO yetkilileri de katıldı.


Eklenme Tarihi: 30 Mart 2023