HIZLI ERİŞİM

Şehit Oymak’ın Babasından Prof. Dr. Okumuş’a Ziyaret


Şemdinli’deki Aktütün Jandarma Sınır Karakoluna 2008’de teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Nurullah Oymak’ın babası Sabri Oymak, rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş’u ziyaret etti. Ziyarette AFSÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşegül Bükülmez de hazır bulundu.

Zafer Sağlık Külliyesi A Blokta 2018’de açılışı yapılan ve şu an F Blokta hizmet vermeye devam eden Erkmen TOKİ Nurullah Oymak İlkokulu Hastane Sınıfında yürütülen çalışmalardan dolayı AFSÜ personeline teşekkür eden Sabri Oymak, şehit oğlunun isminin hastanedeki çocuklara hizmet edilen bir sınıfta yaşatılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ziyaretinden dolayı Sabri Oymak’a teşekkür eden Prof. Dr. Okumuş ise şöyle konuştu: “Mukaddes değerlerimiz uğruna canını feda eden şehitlerimizin hakları hiçbir zaman tam anlamıyla ödenemez. Onlara şükran borcumuzu bizlere emanetleri olan ailelerine sahip çıkıp destek olarak göstermeye çalışıyoruz. AFSÜ’de şehitlerimizin yakınlarına gereken ilgiyi ve desteği göstermek, onlara en iyi şartlarda sağlık hizmeti sunmak görevimizdir.

Hastanemizin uzun süreli misafiri olan çocuklarımızın eğitim ihtiyaçlarına destek için oluşturulmuş sınıfın, şehidimiz Nurullah Oymak’ın ismini taşımasından gurur duyuyoruz. Sınıfımız, pandemi dolayısıyla eğitimde kesinti yaşansa da şehidimizin ismine layık şekilde çocuklarımıza hizmet vermeye devam edecektir inşallah.”

 

HASTANE SINIFIMIZIN ARŞİV FOTOĞRAFLARI

 

 


Eklenme Tarihi: 07 Mayıs 2021
Skip to content