HIZLI ERİŞİM

SUAM’da Dünya Prematüre Günü Kutlandı


AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (SUAM)’da Dünya Prematüre Günü kutlandı. Etkinliğe katılan Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, SUAM Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Ali Tuncer, Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Aydın Balcı, Başmüdür Hatip Aydın, Başhemşire Muharrem Berk, Hastane Müdürü İbrahim Türk, Hastane Müdür Yardımcısı Serhan Toy, Yenidoğan Yoğun Bakım ünitesi doktor ve hemşireleri, prematüre doğan çocuklar ve aileleri ile bir araya geldi.

Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş, tüm prematüre bebeklerimizin ve ailelerinin, büyük özveriyle onları yaşatmaya çalışan yenidoğan ekibimizin Dünya Prematüre Günü’nü kutlayarak, prematüre bebeklerin minik birer savaşçı olarak dünyaya geldiğini ifade etti.

Bebekleri sağlıkla annesine ve ailesine kavuşturabilmekten ve ileride sağlıklı bir birey olarak hayata katılmalarını görmekten dolayı oldukça mutlu olduklarını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş, prematüre bebeklerimizin yaşaması için her türlü desteği verdiklerini belirterek, bu zorlu süreçte ekip olarak ailelerin yanında olduklarını söyledi. Prof. Dr. Okmuş etkinliğin gerçekleşmesinde katkısı olan herkese teşekkür etti.

Etkinlik, pasta kesimi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.


Eklenme Tarihi: 30 Kasım 2022