HIZLI ERİŞİM

Süleyman Demirel Fen Lisesi Öğrencileri AFSÜ’de Bir Gün Geçirdi


Afyonkarahisar Süleyman Demirel Fen Lisesinden (ASDFL) bu sene mezun olan Arda Öztürk, Sude Ergin ve Tunca Öztürk isimli öğrenciler, üniversite tercih sürecinde doğru kararı vermek için AFSÜ’de bir gün geçirdi. Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı ve ASDFL Okul Aile Birliği Başkanı Prof. Dr. Sezgin Yılmaz nezaretinde sabah 8.00 ile akşam 16.00 arasında AFSÜ Tıp Fakültesinde mesai deneyimi yaşayan öğrencileri, Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş da makamında kabul etti.

Üniversite sınavında iyi bir başarı elde eden Afyonkarahisarlı öğrencilerin AFSÜ’deki mesaisi, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde başladı. Burada ameliyathaneler ve hastanenin işleyişi hakkında temel bilgiler edinen öğrenciler, bazı operasyonlara da gözlemci olarak katıldı.

Rektör Prof. Dr. Nurullah Okumuş, makamında kabul ettiği aday öğrencilerle hekimliğin güzel ve meşakkatli taraflarını kendi mesleki deneyimlerinden örnekler verdiği keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. AFSÜ Tıp Fakültesi yemekhanesinde yemek yiyen ve fakülte birimlerini inceleyen aday öğrenciler, poliklinikleri de ziyaret ederek burada yapılan işlemlerle ilgili personelden bilgi aldı.

Öğrenciler, kendilerine sunulan ziyaret fırsatından, gösterilen konukseverlikten ve hoş sohbetlerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş’a, Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yılmaz’a ve üniversite personeline teşekkür etti.


Eklenme Tarihi: 07 Ağustos 2021
Skip to content