HIZLI ERİŞİM

Tarihi Afyon Lisesi Önündeki Ağaçlar Kitap Açıyor Etkinliğine Katıldık


 

AFSÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necip Becit, Afyonkarahisar Belediyesinin düzenlemiş olduğu “Ağaçlar Kitap Açıyor” etkinliğine katıldı.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Sayın Mehmet Zeybek’in ev sahipliğinde ve Afyonkarahisar Valisi Sayın Mustafa Tutulmaz’ın teşrifi ile gerçekleşen etkinlikte; AFSÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necip Becit, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdürü Şerife Münire Burcu, Afyon Lisesi Müdürü Turgay Birgül ve çok sayıda öğrenci hazır bulundu.

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından okumaya dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar, “15-20 günlük çalışmayla böyle bir etkinliği organize ettik. Afyon Lisesi’ni seçmemizin nedeni burasının bir eğitim çınarı olmasıdır. İçerisinden cumhurbaşkanları, genelkurmay başkanları, bakanlar çıkaran bir eğitim kurumu… Bu sebeple yer olarak bu okulumuzu belirledik.” dedi. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise sosyal ve kültürel etkinliklere önem verdiklerini kaydederek, “İnşallah önümüzdeki günlerde Zafer Meydanında Kitap Günleri adlı etkinlikle daha geniş çaplı bir başka etkinlik planlıyoruz.” diye konuştu.

Vali Mustafa Tutulmaz, şehirleri anlamlı kılan unsurun entelektüel birikim olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu: “İlimizin entelektüel birikiminin her geçen gün artarak devam etmesi arzusundayız. Bu kendiliğinde olmuyor elbette. Kitap okuyarak, tiyatroya giderek eğitim kurumlarına giderek, sergiler gezerek olur. Bu birikimi sağlamalıyız. Özellikle siz gençler kendinizi bu şehrin geleceğinin temsilcileri olarak düşünerek kendinizi ona göre hazırlamalısınız. Bugünden kendinizi donanımlı hale getirmelisiniz.”

Konuşmaların ardından kurdele kesimi yapılan etkinliğe katılanlar ağaçların dallarına asılı kitaplardan dilediklerini seçtiler.

 

 


Eklenme Tarihi: 04 Ekim 2019
Skip to content