HIZLI ERİŞİM

TBMM Eski Başkanı İsmail Kahrman’a Doktora Tevdi Edildi


Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, TBMM 27. Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Başkan Vekili İsmail Kahraman’a fahri doktora unvanı tevdi töreni dolayısıyla Uşak Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı makamında ziyaret eden Prof. Dr. Okumuş, Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen İsmail Kahraman’a fahri doktora tevdi törenine katıldı. Törende Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Cumhuriyet Başsavcısı Bünyami Korkmaz, İdare Mahkemesi Başkanı Sabri Burçin Arseven, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, Uşak Vali Yardımcısı Adem Uslan, akademisyenler ve öğrenciler bulundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Rektör Prof. Dr. Savaş’ın konuşmasından önce Uşak Belediyesi Tasavvuf Müziği Topluluğu bir konser verdi. Daha sonra kürsüye gelen İsmail Kahraman Uşak Üniversitesi senatosuna teşekkür etti.

Törenin ardından “Eğitimin Gayesi: İyi İnsan” başlıklı bir konferans veren Kahraman, eğitimin hedefi konusundaki tespitlerini aktardı. Kahraman şöyle konuştu: “Maarif; her devletin ve toplumun öncelikli meselesidir. Maarif kelimesinin kökü olan marifet; edinilmiş beceriler ve bilgiler demektir. Eğitim; çocuk, genç veya yaşlı, insanları yetiştirmek, bilgi ve becerilerini oluşturmak, sağlam bir karaktere ve dini inanca sahip birer şahsiyet olmalarını temin etmek için yapılan çalışmalardır. Hedefi topluma iyi insan kazandırmaktır.”

Tören toplu hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.


Eklenme Tarihi: 13 Aralık 2019
Skip to content