HIZLI ERİŞİM

Tıp Fakültesi Öğrencileri Yurtiçi Değişim Programları Konusunda Bilgilendirildi


AFSÜ Tıp Fakültesi öğrencileri, Yurtiçi Değişimi Konferansında Türk Tıp Öğrencileri Birliği’nin yurt içi araştırma ve staj değişimi programları hakkında bilgi edindi. AFSÜ Tıp Öğrencileri Birliği tarafından düzenlenen ve 2. Sınıf öğrencileri Berk Furkan Kula ile Necati Berk Günlük tarafından verilen konferansta, değişim programları hakkında ayrıntılı açıklamalar yapılıp sorular cevaplandırıldı.

Zafer Sağlık Külliyesi Mavi Salonda gerçekleştirilen etkinlikte tıp fakültesi öğrencileri, değişim programları ve yapılan değişiklikler hakkında ayrıntılı bilgi edinerek programlara katılımları konusunda aydınlatıldı.

Araştırma Değişimi Programının amacı, tıp fakültelerinin çekirdek müfredatında sadece teorik olarak yer alan bilim insanı yetiştirme, araştırma etiği, bilim felsefesi, literatür zemini geliştirme, aydınlatılmış onam alma, rapor-yayın sunumu gibi edinimleri öğrenciye kazanma fırsatı sağlamaktır. Tıp Fakültesi öğrencilerinin farklı tıbbi yaklaşımlarla tanışmasını sağlayan Staj Değişimi Programı ise öğrencilerin, hekimlik mesleğine dair ufuklarını genişleterek onlara empati becerilerini geliştirme fırsatı sunuyor.


Eklenme Tarihi: 28 Şubat 2020
Skip to content