HIZLI ERİŞİM

TÜBİTAK-Temel Bilimler Araştırma Enstitüsü Seminerleri: Maddenin Topolojik Fazları ve Kuantum Dolanıklık Örnekleri (29 Aralık 2022)


TÜBİTAK Temel Bilimler Araştırma Enstitüsü’nün canlı seminer programları verimli araştırma ortamının önemli bir parçasıdır. Bu etkinliklerde, enstitünün araştırma alanlarındaki güncel gelişmeler ve yeni fikirler tartışılmaktadır. Dünyaca ünlü yabancı ve Türk bilim insanlarının katılımları ile gerçekleştirilen bu etkinlikler, genç araştırmacıların ve öğrencilerin ilgi odağına dönüşmektedir. Seminer programları önceden yayımlanarak bilim ve eğitim camiasından geniş katılım teşvik edilmektedir.

Bu seminer programları kapsamında, Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü’nden (ABD) Prof. Dr. Anton Kapustin “Maddenin Topolojik Fazları ve Kuantum Dolanıklık Örnekleri” başlıklı bir konuşma yapacaktır.
Adı geçen konuşma, 29 Aralık 2022 tarihinde, saat 11:00 – 12:00 (GMT +3) arasında TBAE bünyesinde yüz yüze olarak gerçekleştirilecektir. Üniversitelerimizden geniş katılım teşvik edilecektir. Ayrıca etkinliğimiz Zoom Platformu üzerinden canlı olarak da yayınlanacaktır.

Eklenme Tarihi: 15 Aralık 2022