HIZLI ERİŞİM

Türk Kızılayı Tarafından Şehit Aileleri Onuruna Düzenlenen Programa Katıldık


Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ümit Dündar, Dünya Yaşlılar Günü kapsamında Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şubesi tarafından şehit aileleri onuruna düzenlenen programa katıldı. Mihrioğlu Konağındaki programda, Vali Mustafa Tutulmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şuayp Özdemir, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, Kızılay Afyonkarahisar Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, Genç Kızılay gönüllüleri ve şehit aileleri hazır bulundu.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda AKÜ Genç Kızılay Topluluğu Başkanı Murat Uysal ve Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şube Başkanı Fatih Mehmet Okyar birer konuşma yaparak katılımcılara teşekkür etti.

Programda konuşan Vali Tutulmaz, toplum olarak aile birlikteliğinin ve yapısının korunması gerektiğine dikkat çekerek, “Aslında yaşlanabilmek çok güzel bir haslet. Esas önemli olan ise o yaşa gelirken topluma, insanlığa faydalı bir birey olabilmektir.” dedi. Vali Tutulmaz şöyle konuştu: “Allah hepimize topluma, insanlığa faydalı olarak yaşlanmayı nasip etsin. Bizler her ortamda şehit yakınlarımızla bir arada olmaya gayret ediyoruz. Öncelikle bu anlamlı davranış nedeniyle gençlerimizi kutluyoruz. Gençler toplumumuzun dinamikleri. Aileler; gençler, çocuklar, dedeler, nineler ve anne babadan oluşuyor. Toplum olarak bu aile birlikteliğini ve aile yapısını korumamız gerekiyor. Eğer biz ailenin bu dinamizmini bozarsak toplumumuzun da geleceğe yönelik dinamizmini bozmuş oluruz.”


Eklenme Tarihi: 03 Ekim 2019
Skip to content