HIZLI ERİŞİM

Türkiye Bilimler Akademisi TÜBA-GEBİP ve TESEP Duyuruları


Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA)’nın kuruluş amaçları doğrultusunda yürütülen Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülleri Programı (TÜBA-GEBİP) kapsamınds, üstün başarılı genç bilim insanlarını ödüllendirmek, araştırmalarında ve kendi araştırma gruplarını geliştirmede desteklemek ve ülkemizdeki genç bilim insanlarının Türkiye kaynaklı bilimsel çalışmalarını özendirmek amaçlanmıştır. Başvurular içinden bilimsel değerlendirme kurullarınca ön elemeyi geçen nitelikli başvurular, hakem değerlendirme sürecine alınacaktır.

TÜBA Bilimsel Telif Eserleri Ödüllendirme Programı (TÜBA-TESEP) ile üniversitelere yönelik nitelikli Türkçe telif eserlerin yazılmasının teşviki amaçlanmıştır. TÜBA-TESEP Ödülleri kapsamında ayrıca Akademi Konseyi tarafından, belirli bilim alanlarında yayımlanan eserlere, alanında dünya bilimine değer katmış, ulusal ve uluslararası başarılarıyla ülkemizi onurlandırmış Şeref Üyelerimizin adına her yıl özel ödüller tahsis edilmiştir.

Bilindiği gibi TÜBA Ödülleri, bu kapsamda Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde düzenlenen törenle sahiplerine verilmektedir.

2023 yılı TÜBA-GEBİP ve TÜBA-TESEP ödül başvuruları için son başvuru tarihi 13 Mart 2023 Pazartesi’dir.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru formlarına www.tuba.gov.tr adresinden ulaşılabilmektedir.


Eklenme Tarihi: 13 Mart 2023