HIZLI ERİŞİM

Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Astarcı’yı Konuk Ettik


Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi (Türkiye Ulusal Ajansı) Başkanı İlker Astarcı’yı ağırladı. Programları için şehrimizde bulunan Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Astarcı, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Okumuş’u makamında ziyaret etti.

Ziyarette Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi’nin yapmış olduğu çalışmalar ve yürütülen uluslararası projeler hakkında bilgi verildi. AFSÜ’nün, uluslararası öğrenci ve personel hareketliliği projeleri kapsamında kendine ayrılan hareketlilik sayılarını büyük oranda gerçekleştirmiş olmasından dolayı başarılı olduğu ifade edildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Okumuş, Türkiye Ulusal Ajansı ile üniversitemizin ortağı olduğu eğitim ve gençlik projesi sayısı ile projelerden yararlanan üniversite mensuplarının sayısının artırılması için görüş birliğine varıldığını söyledi.

Görüşmede AFSÜ Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr Üyesi Murat Yeşil, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Murat Şen ile Erasmus Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Cemile Terzier de hazır bulundu.


Eklenme Tarihi: 22 Mart 2022
Skip to content