HIZLI ERİŞİM

Uluslararası Akdeniz Pediatri Hemşireliği Kongresine Katıldık


AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (SUAM) Kalite Yönetim Direktörü ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Doktora Programı öğrencisi Nazmi Kanad, Ankara’da düzenlenen 3. Uluslararası Akdeniz Pediatri Hemşireliği Kongresinde iki bildiri sundu.

Farklı alanlarda çocuklarla çalışan pediatri hemşirelerine ve öğrencilerine öğrenme ve bilgilerini paylaşma fırsatı sunan kongrede Kanad, SUAM Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. İbrahim Eker, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalından Dr. Öğretim Üyesi Hilal Şen Susam ve Dokuz Eylül Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Gülçin Özalp Gerçeker ile yürüttükleri “Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Polikliniğinde Kan Alma Girişimi Uygulanan Çocuk Hastalarda Sanal Gerçekliğin Ağrı, Korku ve Duygusal Görünüme Etkisi: Randomize Kontrollü Çalışma” isimli bildirisiyle dikkat çekti.

Kanad’ın kongredeki ikinci sunumu ise “Lösemili Çocuklarda Port Katetere Erişimde Hemşirelik Girişimlerinin Değerlendirilmesi: Gözlemsel Çalışma” başlığını taşıyordu. Bu çalışmaya Kanad ile birlikte imza atanlar arasında Doç. Dr. Gülçin Özalp Gerçeker ile birlikte Doç. Dr. Yeter Düzenli Kar ve Doç. Dr. Nilgün Eroğlu bulunuyor.

Kanad, sanal gerçeklik uygulamalarını hayata geçirmek için gerekli cihaz ve malzemeleri AFSÜ’ye bağışlayan hayırseverlere teşekkürlerini sundu.

 


Eklenme Tarihi: 01 Kasım 2022