HIZLI ERİŞİM

Uluslararası Sağlık, Estetik ve Medikal Kariyer Fuarının Paydaşlarından Biriyiz


AFSÜ, T.C. Cumhurbaşkanlığımızın Himayesi ve Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, 17-18 Şubat tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek olan “Uluslararası Sağlık, Estetik ve Medikal Kariyer Fuarı”nın icra komitesine seçildi.

Ege Bölgesi Üniversiteleri ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirilecek olan fuarın, taslak, organizasyon ve gerçekleştirilmesinde görev verilen icra komitesinin başkanlık görevini Ege Üniversitesi gerçekleştirirken, icra komitesinde Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi yer almaktadır.

Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, “Uluslararası Sağlık, Estetik ve Medikal Kariyer Fuarı” çalışmaları kapsamında, fuar icra heyetindeki Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş ve İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse ile birlikte İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’i ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’i ziyaret etti.

Ziyaretlerin ardından diğer rektörler ile fuar alanında incelemelerde bulunan Prof. Dr. Okumuş, “Uluslararası Sağlık, Estetik, Medikal Kariyer Fuarı”nda sağlık sektörünün öncü firmaları, kamu sektörü kurumları ve temsilcileri, uluslararası düzeyde sağlık hizmeti sunumu, ilaç ve tıbbi cihaz üretimi konusunda lider firmalar ve temsilcileri, sağlık ve estetik alanında duayen akademisyen ve kişilerle öğrencilerimiz ve akademisyenlerin bir araya geleceğini söyledi.

Fuarın, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımları ile gerçekleştirilecek olan İzmir İktisat Kongresinin 100. yılı programı ile aynı tarihte İzmir’de gerçekleştirileceğini ve şu an itibariyle Sayın Cumhurbaşkanımızın da fuara katılımının planlandığını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş, fuarın sağlık alanında lise, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde sağlık meslek eğitimi alan tüm öğrenci ve mezunları ile bu alanda kariyer ve istihdam sağlayan ulusal ve uluslararası paydaşları bir araya getirecek en büyük fuar olacağını belirtti.

Fuarda, forum ve tartışma benzeri sunumların yanında, atölye çalışmaları, firmaların sunum stantları, firmaların üst düzey temsilcileri ile birebir görüşme çalışmaları, yarışmalar, tatbikatlar, sağlık bilişimi ve teknolojisi alanında uygulamalar gibi çok sayıda aktivitenin yer alacağını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Okumuş, fuarın sağlık meslek mensubu olan ve sağlık alanında eğitim gören öğrencilerimizin vizyonlarını belirlemesi, kariyerlerini yönlendirmesi ve gelecekteki istihdamlarının planlanması açısından oldukça yararlı olacağını umduklarını belirtti.

 


Eklenme Tarihi: 18 Ocak 2023