HIZLI ERİŞİM

Üniversite Güvenlik Toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz’ın Başkanlığında Yapıldı.


Afyon Kocatepe Üniversitesi ile Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesinde öğrenim gören ve ilimizin yurt imkânlarından faydalanan öğrencilerimize daha huzurlu ve güvenli bir yaşam ortamı oluşturmak adına yapılan Üniversite Güvenlik Toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında yapıldı.
AKÜ yerleşkesi içerisinde bulunan senato salonunda yapılan toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Vali Yardımcısı Vekili Nurullah Kaya, Rektör Yardımcıları, Fakülte Dekanları, Meslek Yüksek Okul Müdürleri, ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldılar.
Üniversite Güvenlik Toplantısının açılış konuşmasını yapan Vali Tutulmaz; “Bugün il yönetimi ve üniversitelerin yöneticileri ile bir araya gelerek eğitim öğretim yılına ait ikinci toplantının açılışındayız.  İlimizde üniversite iki tane oldu ve artık ilimiz eğitim merkezi olma yolunda da hızla ilerlemektedir. Ancak üniversiteler genç nüfusa sahip olmaları nedeniyle problemlerin daha fazla olma ihtimali olan yerlerdendir. Bu yönüyle de bu problemleri il ve üniversite yönetiminin bir araya gelerek birincisi bugüne kadar karşılaştığımız problemleri nasıl çözebiliriz, ikincisi de bundan sonra muhtemel problemler nelerdir ya da işin olumlu tarafından baktığımızda da şehir ile Üniversite işbirliğini genel anlamda nasıl kurabiliriz, bunları değerlendireceğiz. Tabii bugün ağırlıklı konumuz güvenlik bölümüdür.” dedi.
İlimiz Asayiş ve Üniversite Eğitiminin Verimliliği Açısından İyi Bir Konumdadır
İlimizi daha huzurlu, güvenli ve yaşanılabilir bir halde tutma yönünde gayret sarf edilmesi gerektiğini belirten Vali Tutulmaz; “Geldiğimiz noktada ilimiz asayiş ve üniversite eğitiminin verimliliği açısından iyi bir konumdadır. Afyonkarahisar’da görev yaptığım süre içerisinde üniversite öğrencilerimizin karıştığı ciddi herhangi bir problemle karşı karşıya gelmedik. Buda gerek üniversitelerin yönetimlerinin hassasiyeti, gerekse de ildeki il müdürlerimizin, güvenlik birimlerimizin hassasiyeti çerçevesinde meselelere bakış açımızın bir sonucudur. İnşallah bundan sonra da bu tür toplantılarda varsa eksiklerimizi el alacağız. İlimizi daha huzurlu, güvenli ve yaşanılabilir bir halde nasıl tutabiliriz, bunun temini yönünde gayret sarf edeceğiz.  Bundan sonra da ilimiz üniversitelerinin daha fazla tercih edilebilen üniversitelerden olması yönünde inşallah bu tür toplantılar katkı sağlayacaktır. Çünkü aile çocuğunu üniversiteye gönderirken en çok üzerinde durduğu şeylerden birisi de orası huzurlu mudur, güvenli midir ona bakar. Bu burada inşallah bu yönüyle de artı değerli bir il olacaktır. Buna inanıyoruz ve bu yönde de çaba sarf ediyoruz. Ben şimdiden toplantının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. ”dedi.
Toplantının devamında AKÜ Rektörü Solak, üniversitenin genel durumunu yansıtan bilgiler verdi.
Daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü yetkililerince üniversite yerleşkesi, yurtlar ve çevresi için alınan güvenlik tedbirleri hakkında detaylı bilgiler verdi.
Sunumun ardından söz alan Vali Tutulmaz, öğrencilerimizin başta barınma ortamlarının sağlanmasının yanı sıra güvenli bir ortam oluşturulması için toplantı yaptıklarını hatırlatırken, bu kapsamda kamu kurum ve kuruluşları olarak koordineli bir çalışma sergileyerek öğrencilerin, okul ve yurtlarına giriş çıkışları başta olmak üzere tüm tedbirlerin alınması gerektiğinin altını çizdi.
Son olarak gündemde bulunan konuların görüşülmesi ve akabinde kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin görüş ve temennileriyle toplantı sona erdi.

Eklenme Tarihi: 05 Şubat 2019
Skip to content