HIZLI ERİŞİM

Üniversitemiz ISO 27001:2017 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası Aldı


AFSÜ bilgi güvenliği konusundaki yetkinliğini “ISO 27001:2017 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası”nı alarak belgelendirdi. Personelimize ve öğrencilerimize daha güvenli ve sürdürülebilir bilişim hizmetleri sunmak amacıyla AFSÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda elde edilen sertifika ile üniversitemizin bilgi güvenliği konusundaki yetkinliği uluslararası standartlar çerçevesinde tescillenmiş oldu.

Genel Sekreterimiz Ziya Kutay Erşen, AFSÜ Bilgi İşlem Daire Başkanı Yük. Müh. Recep Özkan ve başkanlık personelini kabul ederek, süreç hakkında bilgi aldı. Bilgi güvenliğinin dinamik bir süreç olduğunu ve her zaman geliştirilerek takip edilmesi gerektiğini ifade eden Özkan, Daire Başkanlığı personelinin çalışmaları, mesai mefhumu gözetmeksizin sürdürdüğünü kaydetti.

Geçtiğimiz yıl sistem odasında ihtiyaç duyulan cihaz alımlarının yapılarak,, merkez külliye ve ilçelerde göz önünde bulundurularak güvenlik kamera sistemleri çalışmalarının projelendirilerek hayata geçirildiğini belirten Özkan, merkez ve ilçelerde bulunan kampüslerde alt yapı yenileme ve destek çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini söyledi.

Bilişim altyapısının kurulup güçlendirilmesi sonrasında bilgi güvenliği için sızma testleri ve ayrıca sertifikalandırılma sürecinin başlatıldığını ifade eden Özkan, bu kapsamda ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası alınması için gerekli çalışmalara hız verildiğini söyledi. Özkan, “Bu çalışmalar sonucunda ‘ISO 27001:2017 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası’ alınarak AFSÜ’nün bilgi güvenliği konusundaki yetkinliği belgelendirilmiştir.” dedi.

Önümüzdeki dönemde AFSÜ’nün genişleyen ihtiyaçları doğrultusunda daha verimli çalışmalara imza atmayı planladıklarını belirten Özkan bu süreçteki desteklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş başta olmak üzere üniversite yönetimine şükranlarını sundu.

Genel Sekreterimiz Erşen de bilişim alanındaki çalışmaların önemine değinerek özverili çalışmalarından ve emeklerinden dolayı tüm Bilgi İşlem Daire Başkanlığı personeline teşekkür etti.


Eklenme Tarihi: 06 Ocak 2023