HIZLI ERİŞİM

Üniversitemizdeki Kalite Çalışmaları İvme Kazandı


Üniversitemiz Kalite Komisyonu Rektörlük toplantı salonunda toplandı. Komisyon Başkan Vekili Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ümit Dündar, AFSÜ’de yürütülen kalite çalışmalarının kayda değer bir ivme kazandığını belirterek Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından 2023 İzleme Programına dâhil edilen üniversitemizin süreci başarıyla tamamlayacağına yönelik inancını dile getirdi.

AFSÜ Kalite Komisyon üyeleri ve Kalite Koordinatörlüğü personelinin katıldığı toplantıda Prof. Dr. Dündar, Kalite Komisyonunun, “Yükseköğretim Kalite Güvencesi ve Yükseköğretim Kalite Kurulu Yönetmeliği” doğrultusunda görevlendirmesi biten ve yeniden görevlendirilen üyeler ile yeniden oluşturulduğunu söyledi. Önceki komisyon üyelerine iki yıllık süreçteki çalışmaları için teşekkür eden Prof. Dr. Dündar, yeni komisyon üyelerine de çalışmalarında başarılar diledi.

Kalite Koordinatörü Doç. Dr. Öznur Gürlek Kısacık, YÖKAK İzleme Programı hakkında komisyon üyelerine bilgi verdi. Doç. Dr. Kısacık, AFSÜ’nün 2021’de kurumsal dış değerlendirme sürecinden geçmesinin ardından ortaya çıkan Kurumsal Geri Bildirim Raporunda yer alan gelişmeye açık yönlerine ilişkin yapılan çalışmaların izlenmesi ve değerlendirilmesi için YÖKAK tarafından 2023 İzleme Programına dâhil edildiğini söyledi. Sürecin Nisan ile Ağustos arasında gerçekleşeceğini belirten Doç. Dr. Kısacık, Kalite Koordinatörlüğü olarak sürece hazırlandıklarını belirterek yapılan çalışmalar hakkında komisyon üyelerini bilgilendirdi.

AFSÜ’nün akademik ve idari birimleri tarafından hazırlanan 2022 “Birim İç Değerlendirme Raporlarının” incelendiği toplantıda, üniversitemizin her yıl yayınladığı “Kurum İç Değerlendirme Raporu”na kaynak teşkil eden söz konusu çalışmaların, birimlerin önceki yıla dair durumlarını analiz ederek iyileştirme çalışmalarını planlamaları açısından önemli olduğu vurgulandı.

Diğer gündem maddelerinin ele alındığı toplantı, 2023’te gerçekleştirilmesi planlanan kalite çalışmalarına ilişkin görüş ve önerilerin paylaşımı ile sona erdi.


Eklenme Tarihi: 16 Mart 2023