HIZLI ERİŞİM

Uyum Eğitimini Tamamlayan Tıp Fakültemizin Yeni Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi


Üniversitemiz idari ve akademik birimlerinin iş birliğiyle organize edilen 2023-2024 Akademik Yılı Uyum Eğitimini tamamlayan AFSÜ Tıp Fakültesi 1.Sınıf öğrencileri, Beyaz Önlük Giyme Töreniyle üniversite hayatına ilk adımlarını attı. Törende, 2023 YKS ile AFSÜ Tıp Fakültesini kazanan 235 yeni öğrencimiz, danışmanlarının elinden önlüklerini giydi. Beyaz Önlük Giyme Törenine, AFSÜ Tıp Fakültesi yöneticileri, Eğitim Koordinatörleri, Danışman Öğretim Üyeleri ve öğrencilerimiz katıldı.

Tıp Fakültesi 2023-2024 Akademik Yılı 1. Sınıf Uyum Eğitimi programı, 18-20 Eylül 2023 tarihleri arasında yapıldı. Genel ve akademik uyum eğitimlerinin bir bütün olarak sunulduğu program kapsamında; rektörlüğe bağlı idari birimlerin ve AFSÜ Hastanesinin faaliyetleri anlatıldı. Akademik uyum eğitim sürecinde ise Tıp Fakültesinin tanıtımı, akademik işleyişi, sınav yönergesi ve tıp eğitimine dair temel kavramlar üzerinde duruldu.

Uyum Eğitimi ile üniversitemizin öğrencilerine yönelik idari hizmetleri ile Tıp Fakültesi ve AFSÜ Hastanesindeki süreçler hakkında temel bilgiler edinen öğrencilerimiz, okullarında uygulanan öğretim programı, sınav ve disiplin yönergeleri, tıp eğitimi alanlara dair temel sorumluluklar gibi konularda bilgi edindi. Üç günlük oryantasyon eğitiminin son gününde öğrenci temsilcisi seçimi ve Beyaz Önlük Giyme Töreni gerçekleştirildi. Dönem 1 Sınıf Temsilcisi olarak Ceyhun Kader seçildi.


Eklenme Tarihi: 27 Eylül 2023
Skip to content