HIZLI ERİŞİM

Uzaktan Eğitim Dersleri ve Uzmanlık Tez Savunmaları Devam Ediyor


Koronavirüs salgını sürecinde de akademik çalışmaların kesintisiz devam ettiği AFSÜ’de, eğitim ve öğretim çalışmaları internet üzerinden sürdürülüyor.

AFSÜ Tıp Fakültesinin 22 uzmanlık asistanı, Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Nazlı Şensoy’un verdiği derse, uzaktan eşzamanlı olarak katıldı. Aynı fakültemizin 5. Sınıf öğrencilerine yönelik Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Dersi de Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Neşe Demirtürk tarafından canlı çevrim içi olarak verildi. Bu derste Covid-19 Pandemisi güncel veriler ışığında farklı yönlerden ele alındı.

Ders Kaydını İzlemek İçin Tıklayınız

Tez Savunmaları da Çevrim İçi Canlı Yapıldı
Araştırma görevlilerimizin uzmanlık tez savunmaları da devam ediyor. Bu kapsamda AFSÜ Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Dr. Zeliha Alagöz Ekti, “Aile Sağlığı Merkezine Kayıtlı Kişilerin Sağlık Okuryazarlığı Düzeyinin Genel Sağlık Taramaları ve Sağlık Algısı Üzerine Etkisinin Değerlendirilmesi” başlıklı tezini savundu. Çevrim içi canlı yapılan savunma jürisinde Doç. Dr. Nazlı Şensoy, Prof. Dr. Neşe Demirtürk ve Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Utku Eser yer aldı.

Aynı biçimde yapılan bir diğer tez savunmasında ise AFSÜ Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Dr. Selviye Ünver, “Aile Sağlığı Merkezine Kayıtlı Tip II Diyabetus Mellitus Hastalarının Diyabet ve Sağlık Okuryazarlığı Düzeyinin Değerlendirilmesi” başlıklı tezini savundu. Bu tez savunmasının jürisine Doç. Dr. Nazlı Şensoy, AFSÜ Tıp Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Kadriye Avcı ve Dr. Öğretim Üyesi Utku Eser katıldı.


Eklenme Tarihi: 01 Mayıs 2020
Skip to content